0 (216) 397 59 00 info@pendikyuzyilhastanesi.com

İletişim Bilgileri

Akıllı Lens Nedir?

Katarakt ameliyatlarında kullanılan merceğin türüne göre adlandırılmış tedavi tekniği olan akıllı lens; hem yakını, hem uzağı, hem de ara mesafeyi görmeyi sağlayan çok odaklı göz içi lensidir.

 

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Katarakt ameliyatında takılan Akıllı Lensler, özel bir sebebi yoksa katarakt hastalarının büyük bir kısmına uygulanabilir. Ayrıca genç yaşta katarakt olmayan ancak ileri derecede hipermetrop olan ya da yüksek miyopi nedeniyle lazer olamayan, yakın gözlüklerinden erken yaşta kurtulmak isteyen kişilere de Akıllı Lens (GİM) uygulanabilir.

 

Daha önce göz lazer operasyonu geçirmiş kişiler de eğer göz içi lenslerindeki deformasyon nedeniyle görme azalması, uzağı veya yakını görememe sorunu yaşıyorsa Akıllı Lens tercih edilebilir.

 

Katarakt olan hastaların mesleki konumu, yaşı, sosyal aktivitesi, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de hasta seçiminde önem taşımaktadır. Uygun hasta seçimi, uygun teknik, ameliyatın gerçekleştirildiği kurumun ve hekimin tecrübesi ve elbette doğru lens seçimiyle yapılacak bu ameliyatlarda yüksek başarı elde edilmektedir.

Akıllı Lens Nasıl Uygulanır?

Yakın görüşlü hastalarda, gözlerinin uzunluğu için fazla dik olan korneaları vardır. Excimer lazer, korneayı düzleştirmek için kullanılır, böylece içinden geçen ışık ışınları önünden ziyade retinaya odaklanır.

  

Çocukların rutin göz muayeneleri şaşılık algılamanın en iyi yoludur. Genel olarak, erken şaşılık bir çocuğun göz muayenesinden sonra tespit edilir ve tedavi edilir, sonuç daha başarılı olur. Tedavi olmadan çocuğunuz çift okuma, göz tembelliği veya okuma/sınıf öğrenmesini engelleyebilecek görsel belirtiler geliştirebilir.

 

Akıllı Lensin Avantajları Nelerdir?

Akıllı Lens, çok odaklı tasarımına bağlı olarak yakın-uzak ve orta mesafeli diyebileceğimiz odaklama özelliğine sahip lenslerdir. Katarakt ameliyatında takılan bu lens ömür boyu göz içinde kalmaktadır. 


Titizlikle uygulanan Akıllı Lensler yerleştirilmesi; ortalama 10 dakika süren ameliyat süresi ile dikiş konulmaksızın uygulanıp uzak ve yakın görme problemine en sade ve basit şekilde çözüm bularak hastanın görme becerisini iyileştirir.


Akıllı lens takılan hastanın göz numarası bir daha ilerlemez. Katarakt ameliyatı bir kez yapılır ve gözde bir daha katarakt oluşmaz. Akıllı lens sayesinde yaşam kalitesi artar.

BİZE DÜŞÜNCELERİNİZİ İLETEBİLİRSİNİZ.

İletişim Formu