0 (216) 397 59 00 info@pendikyuzyilhastanesi.com

İletişim Bilgileri

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens), geleneksel kontakt lenslere veya gözlüklere göre daha fazla işlevselliğe sahip olan ve genellikle elektronik bileşenler içeren bir tür kontak lens veya göz lensi türüdür. Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens), özellikle görme düzeltmesi ve göz sağlığı alanında yenilikçi teknolojilerin bir sonucu olarak geliştirilmiştir.

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) Nedir?

Katarakt ameliyatlarında kullanılan merceğin türüne göre adlandırılmış tedavi tekniği olan Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens); hem yakını, hem uzağı, hem de ara mesafeyi görmeyi sağlayan çok odaklı göz içi lensidir.

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) Kimlere Uygulanır?

Katarakt ameliyatında takılan Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens), özel bir sebebi yoksa katarakt hastalarının büyük bir kısmına uygulanabilir. Ayrıca genç yaşta katarakt olmayan ancak ileri derecede hipermetrop olan ya da yüksek miyopi nedeniyle lazer olamayan, yakın gözlüklerinden erken yaşta kurtulmak isteyen kişilere de Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) uygulanabilir.

Daha önce göz lazer operasyonu geçirmiş kişiler de eğer göz içi lenslerindeki deformasyon nedeniyle görme azalması, uzağı veya yakını görememe sorunu yaşıyorsa Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) tercih edilebilir.

Katarakt olan hastaların mesleki konumu, yaşı, sosyal aktivitesi, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de hasta seçiminde önem taşımaktadır. Uygun hasta seçimi, uygun teknik, ameliyatın gerçekleştirildiği kurumun ve hekimin tecrübesi ve elbette doğru lens seçimiyle yapılacak bu ameliyatlarda yüksek başarı elde edilmektedir.

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) Kimlere Uygulanır?

Yakın görüşlü hastalarda, gözlerinin uzunluğu için fazla dik olan korneaları vardır. Excimer lazer, korneayı düzleştirmek için kullanılır, böylece içinden geçen ışık ışınları önünden ziyade retinaya odaklanır.

Çocukların rutin göz muayeneleri şaşılık algılamanın en iyi yoludur. Genel olarak, erken şaşılık bir çocuğun göz muayenesinden sonra tespit edilir ve tedavi edilir, sonuç daha başarılı olur. Tedavi olmadan çocuğunuz çift okuma, göz tembelliği veya okuma/sınıf öğrenmesini engelleyebilecek görsel belirtiler geliştirebilir.

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) Avantajları Nelerdir?

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens), çok odaklı tasarımına bağlı olarak yakın-uzak ve orta mesafeli diyebileceğimiz odaklama özelliğine sahip lenslerdir. Katarakt ameliyatında takılan bu lens ömür boyu göz içinde kalmaktadır.

Titizlikle uygulanan Göz İçi Lenslerin yerleştirilmesi; ortalama 10 dakika süren ameliyat süresi ile dikiş konulmaksızın uygulanıp uzak ve yakın görme problemine en sade ve basit şekilde çözüm bularak hastanın görme becerisini iyileştirir.

Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) takılan hastanın göz numarası bir daha ilerlemez. Katarakt ameliyatı bir kez yapılır ve gözde bir daha katarakt oluşmaz. Göz İçi Lens (Uzak ve Yakını Bir Arada Gösteren Lens) sayesinde yaşam kalitesi artar.

BİZE ULAŞIN

İletişim Formu


    Pendik Yüzyıl Hastanesi hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır. Acil durumlar için 0(216) 397 59 00 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz