0 (216) 397 59 00 info@pendikyuzyilhastanesi.com

İletişim Bilgileri

Gözlük Bırakma

Eğer aktif bir yaşamınız varsa ve günlük hayatınızın tadını çıkarmak istiyorsanız, her zaman gözlük takmak istememeniz olağandır. Yolda, ofiste veya spor salonunda, gözlüklerinizle sürekli uğraşmak zorunda kalmazsanız, hayattan daha çok zevk alırsınız.

 

 

Lazer Nasıl Çalışır?

Birçok hasta “Bir lazer görüşümü nasıl düzeltebilir?” diye soruyor. Lazer, kıvrımını düzleştirmek ve yakın görüşlülüğü düzeltmek için kornea merkezinden (miyop durumunda) dokuyu uzaklaştır. Uzak görüşlülük durumunda, doku eğriliğini arttırmak için korneanın çevresinden çıkarılır.

 

Lazer esasen korneanın ön yüzeyini yeniden şekillendirir. Bunu yapmak için, kornea epitelinin altındaki doku açığa çıkarılmalıdır. Bu, kornea epitelinin bir lazerle doğrudan çıkarılması ile gerçekleştirilebilir.

 

Excimer lazer, refraktif kornea ameliyatı görevine benzersiz şekilde uygun, yumuşak, soğuk ışınlı bir lazerdir.

 

Amaç, korneayı yeniden şekillendirmektir, böylece göze giren ışık ışınları açıkça retinaya odaklanır. Excimer lazer, karbon bağlarını kırarken dokuyu tam anlamıyla buharlaştıran serin, ultraviyole ışık hüzmesi üretir. Doku, bitişik dokuları zarar görmeden bırakarak, mikroskopik düzeyde kesin bir şekilde çıkarılır. Bu buharlaşma işlemine fotoablasyon denir. 

 

Excimer lazerin benzersiz hassasiyeti, onu kornea ameliyatı görevine benzersiz şekilde uygun hale getirir. Bu, cerrahın korneayı kelimenin tam anlamıyla nazikçe ve hassas bir şekilde, ışık ışınlarının retinaya doğru şekilde odaklanmasını sağlayan daha istenen bir şekle sokmasını sağlar.

 

Miyop Düzeltme

Yakın görüşlü hastalarda, gözlerinin uzunluğu için fazla dik olan korneaları vardır. Excimer lazer, korneayı düzleştirmek için kullanılır, böylece içinden geçen ışık ışınları önünden ziyade retinaya odaklanır.

  

Çocukların rutin göz muayeneleri şaşılık algılamanın en iyi yoludur. Genel olarak, erken şaşılık bir çocuğun göz muayenesinden sonra tespit edilir ve tedavi edilir, sonuç daha başarılı olur. Tedavi olmadan çocuğunuz çift okuma, göz tembelliği veya okuma/sınıf öğrenmesini engelleyebilecek görsel belirtiler geliştirebilir.

 

Hipermetrop Düzeltme 

Hipermetropisi olan hastalarda göz uzunluğu için çok düz olan kornealar vardır. Excimer lazer, korneayı diklemek için kullanılır, böylece ışık ışınları arkasından ziyade retinaya odaklanır.

 

Fotorefraktif Keratektomi (PRK)

Bu, korneanın ön yüzeyinin excimer lazer tarafından doğrudan şekillendirildiği bir prosedürdür. Cerrah, kornea epiteli olarak bilinen yüzey katmanını nazikçe çıkararak gözü hazırlar. Bu katman birkaç gün içinde kendini yeniler. Bilgisayar kontrollü dokunuşlar, korneayı yeniden şekillendirmek için maruz kalan yüzeye (kornea stroma) yönlendirilir. Korneanın yüzde 10’undan azı etkilenir ve daha derin katmanlara dokunulmaz. Tüm prosedür göz başına yaklaşık on dakika sürer ve neredeyse ağrısızdır.

 

Gözlük takarsanız, sadece sürekli göz muayeneleri ve değerlendirmeleri yapmakla kalmaz, reçeteniz değiştiğinde veya çerçevelerinizin stilini değiştirmeye karar verdiğinizde muhtemelen çok para harcarsınız.

 

Görsel özgürlüğü ve gözlüksüz ya da temassız her zamankinden daha iyi görmek istiyorsanız gözlüklerinizi bırakmak için iyi bir sebebiniz var demektir.

BİZE DÜŞÜNCELERİNİZİ İLETEBİLİRSİNİZ.

İletişim Formu