0 (216) 397 59 00 info@pendikyuzyilhastanesi.com

İletişim Bilgileri

ameliyatsız-yüz-germe

Ultherapy Nedir?

Ultherapy, cerrahi olmayan bir yüz germe yöntemidir. Cildin sarkması, yüz, boyun ve göğüsteki kırışıklıklar ve kaş bölgesinin sarkması gibi yaşlanma belirtilerine karşı kullanılır.

Ultherapy, kolajen rejenerasyonunu desteklemek için doğru sıcaklığı kullanarak odaklanmış ultrason enerjisine sahip cildin altındaki alanları hedefler. Aplikatörden gelen ısı enerjisi, üç katmanı etkileyen farklı derinliklere yöneliktir: Kas, cilt ve yüzeysel kırışıklıklar.

Ultrason enerjisi, daha sıkı cilt, daha az sarkma ve daha az kırışıklık ile sonuçlanması gereken kolajen ve elastik dokuyu uyarır. Tek bir prosedür tedaviye bağlı olarak işlem 90 dakika kadar sürebilir. En sık yüz, boyun ve göğüste kullanılır.

Kolajen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kolajen, cildinizin daha derin katmanlarında bulunan doğal bir proteindir. Yaşlandıkça kolajen, esnekliğini ve cildi aşağı çeken yerçekimi etkisine dayanma kabiliyetini kaybeder. Ultherapy yeni kollajen üreten doğal bir onarım işlemine başlar.

Herhangi Bir Risk veya Yan Etkisi Var Mı?
Isı ve karıncalanma hissi genellikle işlemden hemen sonra düşer.

Tedavi edilen cilt bölgeleri bazen işlemden sonraki saatlerde kızarır. Karıncalanma, şişme hassasiyet gibi kısa süreli hisler oluşabilir. Nadir durumlarda, biraz morarma veya uyuşukluk olabilir, ancak bunlar genellikle işlemden birkaç günü içinde geçer.

Ultherapy Sonrası

Ultherapy ile ilgili genellikle hiçbir kesinti yoktur. İş, egzersiz veya sosyalleşme gibi düzenli faaliyetler tedaviden hemen sonra tekrar başlatılabilir.

Vücudunuzun yeni kolajen üretme yeteneğine bağlı olarak, Ultherapy’ın ilk sonuçlarını birkaç gün içinde fark etmeye başlayabilirsiniz. İyileştirme tipik olarak üç aya kadar devam eder. Vücudunuz yeni kollajen üretmeye devam ettiği ve doğal yaşlanma süreci yeniden gerçekleşene kadar sonuçlar devam edecektir. Cildinizin Ultherapy tedavisine verdiği cevaba göre, ek seansların gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz.